niedziela, 25 lutego 2018

U schyłku zimy

W zimie więcej czasu można poświęcić malowaniu. Na przelomie 2017/2018 powstaly obrazy i obrazki :

 Tytuł obrazu- nauka czy zabawa? rozmiar 40x40cm , akryl
 Tytuł człowiek i kot -szarość,
akryl, 20x30cm, pierwsza część tryptyku

 Pastelowy bukiet  
27x35 cm,
 z prawej tulipany , 27x35 cm


Zima 1. akryl, 40x50cm
 Zima z autoportretem . Technika mieszana, 


Na górze Człowiek i kot 2. 
Z lewej  Przedwiośnie 
Z prawej Dobry człowiek i koty 3

niedziela, 7 stycznia 2018




W początkowych dniach roku, nowego roku 2018
 i równocześnie w okresie mojej czwartej młodości,
 (czyli  w chwili magicznej, tak,  jakby się alfa zbliżyła do omegi)
czuję, że muszę,
zdecydowanie muszę zapisać ważny dla mnie tekst.
Test to ostatni wiersz Agnieszki Osieckiej.
Jej testament, coś. co chciala przekazać i co powinno przetrwać gdy  jej już nie będzie.
Podpisuję się pod tym tekstem oboma rękami.

Jeżeli miłość jest

Na naszą słabość i biedę
niemotę serc i dusz
na to że nas nie zabiorą do lepszych gór i mórz
na czarnych myśli tłok
na oczy pełne łez
lekarstwem miłość bywa jeżeli miłość jest
jeżeli jest możliwa

na ludzką podłość i małość
na ostry boży chłód
na to ze nic się nie stało a zdarzyć miał się cud
na szary mysi strach
bliźniego wrogi gest
lekarstwem miłość bywa jeżeli miłość jest
jeżeli jest możliwa


tu kukły ludźmi się bawią tu igra z nami czas
tu wielkie młyny nas trawią i pył zostaje z nas
na to, że z pyłu pył i za początkiem kres
ratunkiem miłość bywa jeżeli miłość jest
jeżeli jest możliwa

na krajów nędzę i smutek, na okazałość państw
policję, kłamstwo, nudę, potęgę małych draństw
na nocny serca ból, że człowiek żył jak pies
ratunkiem miłość bywa jeżeli miłość jest
jeżeli miłość jest..